PrzejdźNaSwoje   >   wynalazek
Tag: wynalazek
Dodano 19 pażdziernika 2012 | Dodał: Robert
Walizka, która sama podąża za właścicielem pomysłem na biznes
Ci, co chociaż raz podróżowali samolotem, wiedzą, że czasem trzeba przejść nawet parę kilometrów taszcząc ciężką walizkę. Możne to być dla niektórych problemem. Ale na szczęście pojawił się prototyp walizki, która sama za nami podąża. I nie jest to science-fiction.
Czytaj całość
Dodano 12 pażdziernika 2012 | Dodał: Robert
Struny skrzypiec z pajęczyny
Zapewne niektórzy pamiętają przygody pszczółki Mai i występującą tam Teklę. Była ona pająkiem, który to kochał grę na skrzypcach. Może to było inspiracją dla japońskiego naukowca, który stworzył struny do skrzypiec z nici pająków.
Czytaj całość
Dodano 12 pażdziernika 2012 | Dodał: Robert
Samonaprawiający się plastik pomysłem na biznes
Jak wiadomo plastik jest jednym z najczęściej używanych tworzyw do produkcji przedmiotów codziennego użytku. Ma jednak jedną, zasadniczą wadę. Mianowicie łatwo go uszkodzić lub zarysować. Uszkodzony, nadaje się tylko do śmietnika.
Czytaj całość
Dodano 03 września 2012 | Dodał: Robert
Dobieraj w pary i zarabiaj
„Kartkując” setki internetowych stron natknęliśmy się na jakże prosty, a jednocześnie ciekawy wynalazek. Przedmiot, o którym mowa, został wymyślony i opatentowany przez naszego rodaka Zbigniewa Śreniawskiego. Nosi on nazwę Spinacz O-Ring. Do czego służy? Zapraszamy do lektury całego artykułu.
Czytaj całość
Dodano 24 sierpnia 2012 | Dodał: Robert
Tajna broń sushi pomoże w biznesie
Osoby które miały przyjemność robić sushi doskonale wiedzą, że uformowanie ładnie wyglądającej rolki wcale nie jest takie proste. Japońska firma, chcąc ułatwić ten proces, proponuje ciekawy wynalazek o jakże „militarnej” nazwie Sushi Bazooka. Z pewnością pomoże on również osobom prowadzącym tego typu biznes.
Czytaj całość
Dodano 27 lipca 2012 | Dodał: Robert
Ekologiczna żarówka odstraszająca komary
Walka z dziesiątkami, a nawet z setkami owadów lecących do zapalonych żarówek jak pszczoły do miodu nareszcie może się skończyć. Holenderska firma Jose de la O Campos wynalazła żarówkę przeciw owadom.
Czytaj całość
Dodano 24 sierpnia 2009 | Dodał: Robert
eROCKIT, czyli pomysł na motoryzacyjną hybrydę
Podział na zwykłe rowery i dwu kołowce napędzane motorem odchodzi do lamusa. Najnowsza niemiecka propozycja eROCKIT z powodzeniem łączy siłę mięsni z zaawansowaną techniką.
Czytaj całość
Dodano 22 czerwca 2009 | Dodał: Robert
Kwitnący biznes
Praktyczne pomysły na długotrwałe przechowywanie kwiatów są niezbędne. Gwarantują dłuższą świeżość, wygodę, lepszy wygląd kwiatów, a co za tym idzie zwiększają zyski florystów.
Czytaj całość
Dodano 23 maja 2009 | Dodał: admin
Jak opatentować wynalazek?
Jak zwiększyć swoje przychody i bezpieczeństwo – stosując ochronę patentową. Zapewne wszyscy słyszeli o zastrzeżeniu przez koncern Microsoft klawiszy Page down i page up. Jest to ich wynalazek z początku ery komputerów stosowany w każdej nowoczesnej klawiaturze.
Czytaj całość
Dodano 20 marca 2009 | Dodał: Robert
Zapłać mniej za … prysznic
Każdy z nas boryka się z coraz większymi rachunkami. Ale kto umie sobie odmówić długiego relaksującego prysznica po ciężkim dniu.
Czytaj całość
1  2  >  >>