PrzejdźNaSwoje   >   środowisko
Tag: środowisko
Dodano 19 listopada 2009 | Dodał: Robert
FlameDisk nowy sposób na grilla
Jak większość ciekawych wynalazków pierwszy prototyp FlameDisk powstał w garażu. Do czasu premiery w 2008 roku, firma Sologear przetestowała ponad 500 egzemplarzy tego innowacyjnego wkładu do grilla.
Czytaj całość
Dodano 13 listopada 2009 | Dodał: hunter1982
Stylowe pojemniki do recyclingu
Recycling nie jest już modą. Powoli staje się częścią naszego życia. Jego nieodłącznym elementem są też brzydkie pojemniki zajmujące wiele miejsca i emitujące mało przyjemny zapach. Pracownicy przedsiębiorstwa BEEcycle twierdzą, że tak wcale nie musi być.
Czytaj całość
Dodano 31 pażdziernika 2009 | Dodał: Pitteerr
Pavegen czyli chodnik generujący energię
Na jedną płytę chodnikową w najbardziej zatłoczonych miejscach przypada aż do 50 000 kroków dziennie. Brytyjska firma postanowiła wykorzystać to zjawisko i stworzyła jedyny w swoim rodzaju chodnik.
Czytaj całość
Dodano 17 pażdziernika 2009 | Dodał: Robert
ecoATM czyli pomysł na e-cycling
Szybki rozwój technologii i wzornictwa sprawiają, że często wymieniamy sprzęty elektroniczne. Jednak tylko 10% starych urządzeń ulega recyclingowi, reszta trafia niestety na wysypiska.
Czytaj całość
Dodano 09 pażdziernika 2009 | Dodał: Robert
Czysta fantazja 2020
Za jedenaście lat udział czystej energii w łącznym zużyciu ma wynosić 15%. Niestety ten narzucony przez Unię Europejską obowiązek może pozostać niespełniony.
Czytaj całość
Dodano 02 pażdziernika 2009 | Dodał: Albert
Pomysł na skrzydlatą firmę transportową
Właściciele firm spedycyjnych wiedzą, że paliwo jest na wagę złota. Młody zespół naukowców z Uniwersytetu w Delft założył przedsiębiorstwo, które pomoże im skutecznie zwiększyć zyski.
Czytaj całość
Dodano 30 września 2009 | Dodał: Aśka
Solarne witraże pomysłem na zieloną energię
Zamontowanie paneli generujących energię wymaga dużych nakładów oraz własnego dachu. Firma Veranda Solar znalazła rozwiązanie dla proekologicznych mieszkańców osiedli i miłośników ozdób.
Czytaj całość
Dodano 15 września 2009 | Dodał: Robert
Eko plecak, czyli ekologiczny Lifestyle
Fiński portal One did it to ciekawa propozycja, dla tych którzy starają się dbać o otaczający nas świat. Twórcy portalu zaprojektowali specjalne narzędzie, które pomaga zobaczyć jaki wpływ każdy z nas ma na środowisko.
Czytaj całość
Dodano 31 sierpnia 2009 | Dodał: Robert
Kwitnące karty pomysłem na biznes
Ecocard to brytyjskie przedsiębiorstwo, które od niedawna podbija świat plastikowych kart hotelowych i nie tylko. Ich produkty są tak ekologiczne, że można je nawet…posadzić.
Czytaj całość
Dodano 29 sierpnia 2009 | Dodał: Robert
Pomysł na zieloną ekspozycję
W otaczającej nas gospodarce ekologiczne może być wszystko. Przekonuje o tym amerykańska firma Ditto, światowy lider w produkcji ekologicznych wieszaków.
Czytaj całość
<<  <  1  2  3  4  5  >  >>