PrzejdźNaSwoje   >   recycling
Tag: recycling
Dodano 06 lipca 2012 | Dodał: Robert
Papierowa butelka na wino
Szklane butelki, korek z dębu korkowego, odpowiedni kształt kieliszków i tworzony przez wieki ceremoniał pozwalają w pełni docenić szlachetny trunek. Być może już niedługo część tej tradycji odejdzie do lamusa, ponieważ pewna firma z Wielkiej Brytanii oferuje zamiast szklanych butelek ekologiczne zamienniki wykonane z papieru.
Czytaj całość
Dodano 10 grudnia 2009 | Dodał: Robert
Brytyjskie atelier oferuje wyroby z przetworzonego szkła
Ponad milion ton szkła trafia co roku na wysypiska śmieci w Wielkiej Brytanii.
Czytaj całość
Dodano 13 listopada 2009 | Dodał: hunter1982
Stylowe pojemniki do recyclingu
Recycling nie jest już modą. Powoli staje się częścią naszego życia. Jego nieodłącznym elementem są też brzydkie pojemniki zajmujące wiele miejsca i emitujące mało przyjemny zapach. Pracownicy przedsiębiorstwa BEEcycle twierdzą, że tak wcale nie musi być.
Czytaj całość
Dodano 09 listopada 2009 | Dodał: Dawidoffo
BottleStone. Rewolucyjny  kamień z przetworzonego szkła
Laureatem tegorocznej edycji konkursu Clean Tech Open zostało przedsiębiorstwo BottleStone. Pomysłodawcy przedsięwzięcia stworzyli ekologiczny materiał, który do złudzenia przypomina elegancki kamień.
Czytaj całość
Dodano 29 sierpnia 2009 | Dodał: Robert
Pomysł na zieloną ekspozycję
W otaczającej nas gospodarce ekologiczne może być wszystko. Przekonuje o tym amerykańska firma Ditto, światowy lider w produkcji ekologicznych wieszaków.
Czytaj całość
Dodano 15 sierpnia 2009 | Dodał: Robert
Butelka przyszłości pomysłem na biznes
Codziennie sami amerykanie wyrzucają 60 milionów plastikowych butelek. Tylko 14% zostaje ponownie przetworzona. Pozostałe 86% zasila rosnące w oka mgnieniu hałdy śmieci. Jim Warner i jego firma Brand image postanowili uporać się z tym problemem.
Czytaj całość
Dodano 05 sierpnia 2009 | Dodał: Robert
Świeczki ze zużytego oleju podbijają Japonię
Świeczki ze zużytego oleju Filt łączą w sobie recycling, ładne opakowanie i produkt końcowy, który ładnie wygląda, przyjemnie pachnie i dobrze się pali. A co najważniejsze są w 100% zrobione z odpadków.
Czytaj całość