Słodkie giganty pomysłem na własny biznes
Czytaj także

… nie są to kolejne, mini gumisie, które większość osób zna ze sklepowych półek.

To żelkowe misie OLBRZYMY. Ich twórcą i producentem jest Derek Lawson, przedsiębiorca z USA, którego firma GGB of Raleigh LLC (skrót GGB pochodzi od słów Giant Gummy Bears) powstała … przez przypadek. Lawson, chciał stworzyć własny, „cukierkowy biznes”, lecz zdawał sobie sprawę, że nie jest w stanie konkurować z wielkimi sieciami handlowymi, które oferują m in. szeroką gamę cukierków. Wiedział, że jeśli chce zarabiać musi stworzyć słodki produkt, który będzie wyjątkowy i inny od tych dostępnych już w sprzedaży. Jak sam przyznaje, pewnego dnia w żarcie, powiedział do mojego brata: „Po prostu zróbmy gigantyczne gummy niedźwiedzie, wielkie jak dwie pięści.” I tak się to zaczęło, choć na początku wcielony w życie misio-żart, Lawson traktował jako zabawę, a że jego znajomi zaczęli kupować od niego 2 gumisie, 4, 8, … dziś jego firma produkuje tysiące żelkowych gigantów każdego dnia.

Klienci GGB of Raleigh mogą zakupić:

ponad 2kg żelkoniedźwiedzie, z których każdy odpowiada równowartości 1400 szt. małych gumisi.

Gigantyczne misie są dostępne w 14 wariantach smakowych, spośród których także sami klienci mają możliwość skomponowania swojego trzy smakowego guminiedźwiedzia.

Dla tych łasuchów, którzy mimo wszystko nie są w stanie sprostać ponad 2kg dobroci, firma przygotowała żelkomisie na patykach (ala lizaki) lub bez, które rozmiarowo są „tylko” 90 razy większe od standardowych gumisi. Do wyboru również 14 wariantów smakowych, spośród których także klienci mogą wybrać 3 dla swojego żelkolizaka.

A że gumiżelki są popularne na całym świecie to w ofercie firmy D. Lawsona, nie może zabraknąć … największego na świecie „misia BOB-a”, ważącego ok. 11kg!!

Każdy BOB posiada brzuch-miskę o pojemności jednego litra, którą to można napełnić np. drobnymi słodyczami, przekąskami lub położyć misia na plecy i nalać do niego dowolny napój. „MONSTRUALNY żelek” jest słodką atrakcją, produkowaną dla organizatorów wszelkiego rodzaju imprezach, na których to występuje konsumpcja zbiorowa.

Miś BOB, a raczej … GODZILLA BOB dostępna jest w 11 kolorach i smakach

I choć dla GGB of Raleigh, „dorodne żelko-misie” są flagowym produktem, firma oferuje klientom również inne wielosmakowe słodycze w rozmiarach XXL, m.in.:

Dla wielbicieli łakoci, oprócz ponadwymiarowych słodkości, firma D. Lawsona przygotowała także gadżety nawiązujące do profilu swojej działalności, takie jak:

Wszystkie produkty klienci mogą nabyć m in. za pośrednictwem firmowego e-sklepu http://giantgummybears.com/

lub w stacjonarnym sklepie o nazwie Popalop's Candy Shop znajdującym się w Północnej Karolinie.

 


Warto dodać, że żelki produkowane przez D. Lewsona posiadają 12 miesięczny okres przydatności do spożycia i można je konsumować na kilka sposobów, np. schłodzić w lodówce, a następnie pokroić na cienkie plasterki i udekorować m in. tort, owocowe przystawki na przejęcia lub ogrzać na słońcu i zorganizować zawody w rozciąganiu słodkości.  

Co jak co, ale jedno jest pewne: w tym biznesie rozmiar ma znaczenie.

Adres internetowy:

http://giantgummybears.com/

Zdjęcia:

http://giantgummybears.com/

http://www.vat19.com/

Podobne artykuły:

Happy Pills czyli wyjątkowy sklep ze słodyczami

Tajemnicze słodycze z Japonii pomysłem na biznes

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

Zdjecie-tytulowe.jpg 1-GGB---produkty.jpg 2-GGB---produkty.jpg 3-GGB---produkty.jpg 4-GGB---produkty.jpg 5-GGB---produkty.jpg 6-GGB---produkty.jpg GGB-e-sklep-GADZETY.jpg