Restauracja dla traktorzystów...
Czytaj także

Zetor Restaurant to kawałek fińskiej wsi w centrum wielkiego miasta, a dokładniej mówiąc w stolicy Finlandii, Helsinkach. Nazwa Zetor pochodzi od czeskiej marki ciągników rolniczych znanych na 5 kontynentach świata, a sama restauracja jest po części także pubem i barem jednocześnie, czyli można powiedzieć 3 w 1.

Klimat wiejskiej nostalgii udziela się już od progu Zetor, gdzie w towarzystwie traktorów przerobionych na stoły można napić się, najeść oraz potańczyć do melodii Finnhits, fińskiego rocka i popu. Na ścianach restauracji nie sposób doszukać się miejskiej elegancji. Tu królują zawieszone rogi zwierzyny, obrobione skóry z reniferów, patelnie, tarki, łopaty i wiele innych przedmiotów związanych z rolnictwem. Na stolikach, zamiast serwetek, znajdują się rolki papierowe, a sztućce dla gości są umieszczone w mini wiaderkach. Natomiast duże wiadra używane na farmach, tutaj przyjmują postać kloszy do oświetlenia.

A co z kartą menu?

W tej restauracji na próżno jej szukać. Za to na klientów czekają … gazety, które są drukowane z oferowanym menu przetłumaczonym na 25 języków. To właśnie z „gazetowej kary potraw i napojów” (w tym także i alkoholowych) klienci dowiadują się, iż mogą skosztować tradycyjnych smaków Finlandii i dań specjalnie inspirowanych wiejskością, takich jak m in. polędwiczki z renifera, polędwiczki wieprzowe czy smażona sielawa. Dodatkowo przy każdej kulinarnej propozycji widnieje informacja czy jedzenie posiada laktozę i czy jest bezglutenowe – to istotne inf. dla osób chorych na celiakię lub u których organizm nie toleruje laktozy.

Menu wraz z cennikiem dostępne jest na stronie http://www.zetor.net/  

Finlandzki Zetor Restaurant jest oficjalnym rzecznikiem traktorzystów zarówno żeńskiej, jak i męskiej płci, zapraszającym w gościnę (pon.-sob.) od południa do późnych godzin nocnych. Istnieje również możliwość zarezerwowania online stolika lub wynajęcia całej lub części restauracji na prywatne przyjęcie.

Jak pokazuje powyższy przykład to co dla jednych jest „wiejską codziennością” dla innych stanowi pewnego rodzaju atrakcję. To pozwoliło stworzyć w samym środku wielkiego miasta biznes będący „rustykalną odskocznią” od powszechnego życia w biegu, ubranego w garnitur i umalowanego w makijaż.

Adres internetowy: http://www.zetor.net/

Podobne artykuły:

Weed Dating czyli randka w plenerze

Hobby sposobem na życie

Pojazd dla wędkarzy pomysłem na biznes

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

1-ZETOR.jpg 2-ZETOR.jpg 3-ZETOR.jpg 4-ZETOR.jpg