Pomysł na firmę sprzedającą koce z rękawami, narodził się w zimnym, akademickim pokoju. Pewien student z Uniwersytetu Maine w Orono podczas oglądania telewizji spostrzegł, iż podczas zmieniania kanałów pilotem, do jego śpiwora wlatuje doskwierające mu zimno w wyniku wyjęcia ręki. Ponadto jego śpiwór, a raczej materiał, z którego został on zrobiony, nie dostarczał wygody podczas użytkowania. Sytuacja ta stała się impulsem do stworzenia wygodnego, przytulnego i utrzymującego ciepło, koca z rękawami. Koca, który powstał na bazie przeprowadzonych testów prototypów, w tym również sprawdzeniu różnych rozmiarów pod względem komfortu użytkowania.
Dziś twórca „izolatorów ciepła z rękawami” Gary Clegg, bo o nim mowa, choć lata studiów ma już dawno za sobą, jest założycielem firmy Slanket Loungin Llc i prowadzi sprzedaż koców pod marką SLANKET. Nazwa marki powstała z połączenia dwóch wyrazów:
RĘKAWY (sleeves) + KOC (blanket) = SLANKET
Oferowane koce SLANKET:
- są miękkie i przyjemne w dotyku (wykonane w 100% z mikrowłókien poliestrowych),
- utrzymują ciało w cieple,
- posiadają długie rękawy (nie marzną ramiona i ręce podczas jedzenia, zmieniania kanałów, pieczenia kiełbasek na ognisku, sięgania po chusteczki i leki, czytania książek, robienia na drutach, korzystania z komputera, … w chłodnym otoczeniu),
- dostarczają komfort w ich użytkowaniu (wygodne i przytulne w domu, podróży, podczas nauki, odpoczynku, snu, …),
- są idealne dla każdego „zmarzlucha”, osób z nieprawidłowym krążeniem krwi, osób chorych jak i tych „tryskających zdrowiem”, ale potrzebujących wypocząć bez utraty prawidłowej temperatury ciała,
- nie gniotą się,
- można je prać w pralce,
- są praktyczne i stylowe.
Klienci mają do wyboru następujące koce produkowane przez Slanket Loungin Llc:
1. Koce The Original Slanket
Dostępnie w 22 wariantach: do wyboru jednolite kolory lub wzory.
Cena: 29.99$
Rozmiar:150x240 cm
Zapakowane w torbę z zamkiem błyskawicznym.
2. Koce The Slanket Kids
Dostępnie w 11 wariantach: do wyboru jednolite kolory lub wzory.
Cena: 19.99$
Rozmiar: 110x165 cm
Zapakowane w torbę z zamkiem błyskawicznym.
3. Koce The Travel Slanket
Dostępnie w 3 jednolitych kolorach.
Cena: 24.99$
Rozmiar: 145x165 cm
Zapakowane w torbę z zamkiem błyskawicznym i ściągaczami.
4. Koce dla dwojga The Slanket Siamese
Dostępnie w 2 jednolitych kolorach.
Cena: 39.99$
Rozmiar: 300x240 cm
Zapakowane w torbę z zamkiem błyskawicznym.
5. Koce z poduszką The Koala Pillow
Dostępnie w 4 jednolitych kolorach.
Cena: 24.99$
Wymiary:
Koc: 150x175 cm
Poduszka: 40x40 cm
Wszystkie do nabycia poprzez stronę http://www.theslanket.com/
Część zysków ze sprzedaży koców SLANKET firma przeznaczana na organizacje charytatywne.
Jak przyznaje Gary Clegg, w powstaniu firmy, pozyskiwaniu klientów i zwiększeniu zasięgu sprzedaży (obecnie USA, Europa, niektóre państwa Azji, Australia) bardzo istotną rolę odegrał marketing, PR oraz … mama Clegga, która jako pierwsza uszyła koc z jednym rękawem dla marznącego studenta. Studenta, który z kolei go ulepszył i stworzył biznes.
SŁOWO KOŃCOWE:
Zimne pokoje akademickie BÓJCIE SIĘ, bo nadchodzi SLANKET!!!
Adres internetowy: http://www.theslanket.com/
Podobne artykuły:
Modułowe meble pomysłem na biznes
Zarabiaj sprzedając niecodzienne meble
Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.