Heineken Cube czyli kwadratowa butelka
Czytaj także

Piwo w kwadratowej butelce to nie żart. Pewien projektant, Petit Romain wpadł na pomysł „kwadratowej” butelki dla wspomnianego producenta piwa, stąd nazwa Heineken Cube. Obecnie nie wiadomo, czy propozycja nie skończy się tylko na pomyśle i czy będzie miał on szansę realizacji. Jednakże trzeba przyznać, iż zamysł ten jest bardzo interesujący.

Co do „kwadratury” butelki to nie jest tylko i wyłącznie zabieg marketingowy ale również wchodzi tu w grę kwestia praktyczna tego przedmiotu. Zamysł jest taki, aby poprzez zmieniony kształt butelki, zaoszczędzić dużo miejsca, czy to w magazynie rozlewni, samochodzie dostawczym, no i przede wszystkim w lodówce. Zastępujemy wówczas okrągłe w przekroju wielopaki ich kwadratowymi zielonymi odpowiednikami.

Dla przypomnienia dodamy, iż nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ktoś próbuje ulepszyć lub zmienić, bądź co bądź, tradycyjną butelkę Heinekena. W latach 60-tych ubiegłego wieku firma wypuściła na rynek kwadratową butelkę. Miała ona po opróżnieniu, zgodnie z tym co chciał wówczas właściciel browaru Alfred Heineken, służyć jako budulcowa alternatywa wobec cegły. Co ciekawe, takie szklane budowle, nadal stoją i można je dalej podziwiać.

Uważamy, iż taka kwadratowa butelka byłaby z jednej strony lepsza i bardziej poręczna do napełniania czy przechowywania. Pozwoliłoby to firmom zaoszczędzić na kosztach transportu, czy w dalszej perspektywie obniżyć cenę produktu. Jednak z drugiej strony pojawia się kwestia jej użytkowania. Byłaby ona pozbawiona długiej szyjki, co utrudniałoby nalewanie. Picie wprost z „gwinta” też raczej nie należałoby do najłatwiejszych. A szeroka podstawa mogłaby utrudniać bezpieczny uchwyt. Więc, jak to mówią, „pożyjemy, zobaczymy”.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: heineken.com

Zdjęcia: heineken.com

 

Podobne artykuły:

BieroBar- złoty trunek z tuby

Butelka z węglowym filtrem sama oczyszcza wodę

Papierowa butelka na wino

Piwo i kawa od Heinekena

Chcesz wiedzieć więcej?
Kliknij tu i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uruchomić Twoją firmę.
Nie zwlekaj. To łatwe.

heineken1.jpg heineken2.jpg